Özçelik

ŞİRKET PROFİLİ

1980 yılında Alüminyum ve PVC profil işleme makineleri ile üretim yolculuğuna başlayan Özçelik Makina, günümüzde ağırlıklı olarak alüminyum ve PVC profillerin işlenmesinde kullanılan 70'in üzerinde makinenin önde gelen üreticisi haline gelmiştir. Bunların yanında alüminyum kompozit panel ve çelik profil gibi farklı endüstriyel ürünlerin işlenmesine de imkân sağlayan nitelikli makineleri de ürün gamına katmaya devam etmektedir.

İstanbul'un sanayi bölgelerinden Orhanlı'da 16.000 m² kapalı alana sahip entegre üretim tesisinde Ar&Ge, endüstri, makine mühendisleri, pazarlama ve teknik olmak üzere 160 kişilik uzman ekibi ile senede 40.000 adet üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Belgelendirmeye önem veren, kalitesini Avrupa Güvenlik Standartlarına Uygunluk (CE) belgesi, Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001:2015), Rusya Gümrük Birliği Belgesi (EAC), Ukrayna Ürün Kalite Belgeleri (UKR-SEPRO) ile tescillemiş bir markadır.

Özçelik, üretim teknolojilerini yakından takip eden ve bunu üretim hatlarına uygulayan teknoloji odaklı bir şirkettir.

Dökümhane, kalıphane, alüminyum enjeksiyon makineleri, talaşlı imalat, bobinaj atölyesi, boyahane, lazer, caka ve büküm atölyeleri ile entegre tesisinde; Portatif, Tek Kafa, Çift Kafa, Dört Kafa, Kompozit Panel İşleme, CNC Kesim ve İşleme Merkezleri ile pazarın genel ihtiyaçlarına çözümler sunarken, müşterilerin özel ihtiyaçlarına da hızlı çözümler üretir.

Satış ve satış sonrası hizmetler, yedek parça emtiası ile yurt içinde olduğu kadar yurt dışında; Rusya ve Ukrayna, Türkî Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Amerika, Asya'da merkezi noktalarda yer alan ve her geçen gün sayıları artan bayi ağı ile müşteri taleplerine hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

VİZYON

Teknolojiyi yakından takip ederek, yüksek kaliteli üretim, iyi servis hizmeti anlayışı ve sınırsız müşteri memnuniyeti ile sektöründe değerli, saygın, uluslararası bir marka olmak Özçelik Makina'nın vizyonudur.

MİSYON

En son teknolojileri yakından takip ederek, insana ve çevreye saygılı üretim yapmak, kaliteden taviz vermeden pazarın ihtiyaç duyduğu ürünleri tasarlamak, ürün tasarımlarında ergonomi, sağlamlık ve estetiği öne çıkarmak, satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetini temel almak, ülke ekonomisine katkı sağlamak, iş ahlakı ve güvenilirlik temel değerlerinden ayrılmamak Özçelik Makina'nın misyonudur.

KALİTE POLİTİKASI

Temel felsefemiz, kendimizi sürekli yenileyerek, kaliteden ödün vermeden, güvenilir, sürekli kendini yenileyebilen ve sınırsız müşteri memnuniyeti sağlayan uluslararası bir Türk firması olmaktır.

Özçelik, üretim ve hizmet faaliyetlerini gerçekleştirirken insana ve çevreye duyarlı olmayı, bilgi varlıklarının önemi ve gizliliğini korumayı ilke edinmiştir.

Bu sebeple

 -Yasal yükümlülükleri, idari şartları, üyesi olunan kuruluşların ve uluslararası standartların gerekliliklerini yerine getirerek sürekli gelişme sağlamayı,

 -Gizlilik ve Bilgi Güvenliğinin etkin bir biçimde yönetilmesi için gerekli olan çalışmayı yaparak ortaya çıkması muhtemel zararları asgariye indirmeyi,

 -İş sağlığı ve güvenliği risk analizi yaparak oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemek için gerekli çalışmaları yapmayı,

 -Çalışanlara potansiyel İsg, Çevre ve Kalite konularında doğru davranış alışkanlıkları kazanmaları için sürekli eğitim vermeyi,

 -Ürün tasarımlarında zararlı madde kullanımı azaltma ve çevreye zararı hiç olmayan ya da asgari seviyede olan ürünler seçmeyi,

 -Atıkların değerlendirilmesi için geri dönüşüm ve geri kazanım konularında çalışmalar yapmayı,

 -Teknolojiyi yakından takip ederek enerji, su ve doğal kaynak tasarruf sağlayarak verimliliği artırmayı,

 -Ticari ilişkileri olduğu müşteri ve tedarikçilerinin gizlilik içeren bilgi ve belgelerini ilgili taraflar haricinde paylaşmamayı,

  -Üretim ve hizmetin her aşamasında kaliteyi Özçelik faaliyetlerinin bir parçası haline getirmeyi,

 

Özçelik firması tüm bu amaçlar doğrultusunda çalışmalar yapmayı, bu yolda yeterli ve yerinde kaynak tahsis etmeyi taahhüt etmektedir.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Kirlenen çevrenin temizlenmesinin

Önlenmesinden daha zor ve pahalı bir yöntem olduğunu biliyoruz.

Biz "temiz üretim" yapıyoruz.

Çevre kirliliğinin nedeni nüfus artışı değil, tüketim artışından kaynaklanan evsel ve endüstriyel atıklardır. Atıkların çevre kirliliği oluşturmayacak şekilde geri dönüştürülmesi ve çevre dostu ürünlerin kullanılmasıyla zarar en az seviyeye inmektedir.

Bizler üretim yaparken gelecek nesillerin ve tüm canlıların yaşama hakkını, havayı, suyu, toprağı düşünerek ve saygı duyarak…

Üzerimize düşen sorumlulukları olması gerektiği gibi yerine getirerek.

Enerjiyi tasarruflu kullanan makineler üretiyoruz.

Ahşap ambalajlar kullanıyoruz.

Tehlikeli bir atık olan solventi kullanmıyoruz.

Alüminyum ve demir atıkları gibi materyalleri TÜBİTAK onaylı iş ortaklarımızla geri dönüştürerek kullanıyoruz

Atıklarımızı sınıflandırıp yetkili tesislerde kullanıma kazandırıyoruz.

 

Çevre konusundaki hassasiyetimizi çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza aktararak yayılmasını ve eylemlerle desteklenmesini sağlıyoruz.

 

Dünyayı seviyoruz ve…

Sürdürülebilir bir çevre için araştırıyoruz, öğreniyoruz, eğitiyoruz, uyguluyoruz…